Ben Ahmet Karaçalı, 22 yaşındayım.

Adana’da Bilgisayar Mühendisliği öğrencisiyim.

4.Sınıfım ama okulu bir yıl uzattım.

Bilgisayar bilimleriyle alakalı konuların yanında reklamcılık, pazarlama, seo gibi başlıklarda da bilgi birikimim var.

Ülkemizdeki bilgisayar mühendisliği öğrencilerinin büyük bir çoğunluğunun da tercih sebepleri arasında olduğunu düşündüğüm bilgisayar oyunlarını severim. Ama her geçen gün onlara ayırdığım zaman daha da azalıyor.

Oyunların yanında bilgi sahibi olmadığım ama ilgimi çeken şeyleri araştırıp öğrenme hobim vardır.

Burada günlük, iş veya okul hayatımda karşılaştığım problemleri çözerken bana yararı dokunan şeyleri paylaşacağım. Yaptığım bir ödevi, bir projeyi veya o ödevi yaparken kullandığım birkaç satırlık kodu da paylaşabilirim, ayakkabıları daha hızlı bağlamanın yeni bir yolunu da.

Kar amacı gütmesem de sitede haberler kısmı olacak. Hayatımın o kadar keşiflerle dolu olduğunu düşünmüyorum ve yazdığım birkaç şeyin Google’da arattığınızda karşınıza çıkabilmesi için sitenin güncel içeriğe ihtiyacı var.

Oldu da bu yazıyı sonuna kadar okuduysanız, ya içeriklerime denk geldiniz ve size iyi derecede faydası dokundu, ya bir şeyleri nasıl yaptığımı çözmeye veya beni tanımaya çalışıyorsunuz, ya da beni zaten tanıyorsunuz ve yine neye atılmış bu diyorsunuz. İlk ikisinden biriyseniz amacıma ulaşmışım demektir.

Amacım ve motivasyonum şu; bugün ben ne olduğunu bilmediğim bir şeye ihtiyaç duyarken şans eseri veya kasıtlı olarak onu bulabilirim. Ve ona yarın sizin ihtiyacınız olabilir, ne olduğunu bilmediğiniz için Google’da nasıl arayacağınızı/bulacağınızı da bilemezsiniz, şansınızı denersiniz. Eğer aradığınız şey bir sitede varsa, ve o site haber sitelerinin saçma sapan içerikleriyle olan güreşinden galip ayrıldıysa, ancak o zaman karşınıza çıkar. Bu da çok düşük bir ihtimal. So guess what? Ben o ihtiyacınız olabilecek şeyleri bu sitede paylaşacağım, ve bu site de haber siteleriyle güreş tutacak.

“Neden?”, “Nasıl?”, “E senin kazancın ne?” sorularından kurtulabiliyorsan ve yaptığım şeyi desteklemeye değer buluyorsan, beni aşağıdaki sosyal mecralardan hangisini kullanıyorsan oradan takip edebilirsin. Ayakkabıcı reklamı almayacağıma söz veriyorum.